Våre kompetanseområder

Noen typiske saker og temaer vi jobber med er listet opp nederest i atikkelen. Trykk på teksten for å finne artikler som er relevante for den enkelte sakstype. I artiklene vil du finne gratis veiledning om din sak. Husk: ofte dekker forsikringen advokatutgifter til din sak. Les mer her. Trenger du advokat ønsker vi gjerne å gi deg en vederlagsfri førstevurdering for å se om du har an sak å gå videre med. Benytt vårt kontaktskjema nedenfor.Finner du ikke det du leter etter? Send oss en epost.


Kontaktpersoner hovedområder:

Våre medarbeidere og samarbeidende advokater har kompetanse på et vidt spekter av områder. Du kan ta kontakt med oss på post@advokatveiledning.no eller tlf 24 02 20 20.


Ønsker du direkte kontakt med en av våre advokater har vi satt opp hovedkontaktsperson for de forskjellige områdene nedenfor. Alle våre medarbeidere har tatt master i rettsvitenskap, har advokatbevilling og er medlemmer i Advokatforeningen. Vi benytter alltid oppdragsbekreftelse og du kan være trygg på at kontakten med oss ikke koster noe uten at det fremgår uttrykkelig.


Boligrett:

Thor Gunnar Austin- austin@aladvokat.no

Advokat Austin har lang erfaring som advokat. Han har jobbet i Gjensidige i mange år og har særlig god kunnskap om forsikringsrett, erstatningsrett, arv, avhendigsrett, naborett med mer.


Kjøpsrett:

Kjetil Lyngmyr - lyngmyr@aladvokat.no

Lyngmyr har gjennom flere år jobbet med tvister på bil, båt, bobil, campingvogn og andre objekter. Han har kjøpsrett som sitt spesialfelt.


Pengekrav, kontrakt bank og finans:

Phillip Bugge - bugge@aladvokat.no

Bugge har flere års erfaring fra bank og finans. Han har hovedansvaret for pengekravsrett i Austin Lyngmyr advokatfirma.


Arbeidsrett, håndverkertjenester:

Andreas Holmsen Ringstad - ringstad@aladvokat.no

Ringstad jobber for det meste med saker innenfor pengekrav, arbeidsrett, kjøpsrett og håndverkertjenster. Han bistår imidlertid i en rekke andre sakstyper.


Nabokonflikter, tresaker og skadedyr:

Stian Jensen - jensen@aladvokat.no

Jensen arbeider mye med nabokonflikter. Han kan gi råd i saker på trær, hekk, mus/rotte/skjeggkre - problematikk.

Barnerett, strafferett:

Nora Halse - halse@aladvokat.no

Nora Halse har særlig kompetanse innen barnerett og avtale/kontraktsrett. Hun jobber også med straffesaker.


Personskade, erstatningsrett, forsikringsrett:

Øyvind Skjerpen - skjerpen@aladvokat.no

Advokat Skjerpen har flere års erfaring fra forsikringsbransjen. Han har arbeidet mye med erstatningsrett og kjenner godt til selskapsiden.